Aktualności

Komplet zgłoszeń na rekolekcje dla małżeństw 5-7 października 2018.

Mamy już komplet zgłoszeń na rekolekcje dla małżeństw w terminie 5-7 października 2018.

Obecnie można zapisywać się na listę rezerwową na te rekolekcje. Pary z listy rezerwowej będą mogły wziąć udział w rekolekcjach w przypadku rezygnacji którejś z zapisanych par.

Święto Spotkań Małżeńskich, 15.08.2018

Jak co roku staramy się wspólnie spotkać w dniu tak ważnym jakim jest Święto Wniebowzięcia NMP, które zarazem jest także Świętem Spotkań Małżeńskich  (to właśnie w tym dniu został zatwierdzony przez Stolicę Apostolską Statut naszego Stowarzyszenia).  Jeśli dysponujecie czasem to  serdecznie zapraszamy Was (WRAZ Z DZIEĆMI) na takie uroczyste świętowanie w dniu 15 sierpnia o godz. 17:30, które odbędzie się Bazylice rzymskokatolickiej pw. św. Mikołaja, ul. Świętojańska 72, 80-840 Gdańsk.

Po wspólnej Eucharystii  około 18:30 planowane jest wspólne spotkanie w „Czarnej Sali”.

Spotkanie dla animatorów i uczestników rekolekcji

W najbliższą niedzielę, 28 stycznia, odbędzie się spotkanie ogólne dla animatorów naszego ośrodka oraz wszystkich uczestników naszych rekolekcji. Zapraszamy na nie do ICFD do Gdyni – tam, gdzie prowadzimy nasze rekolekcje.

Program spotkania:

  • 14.00 spotykamy się w ICFD
  • 14.30 Eucharystia w kaplicy
  • 15.30 wspólna agapa w auli

Na spotkanie można przyjść z dziećmi (nie będzie podczas niego dialogu). Warto przynieść ze sobą coś na wspólny stół.

Zapraszamy!

Kolejne rekolekcje za nami…

24 pary małżeńskie uczestniczyły w rekolekcjach dla małżeństw w dniach 5-7 stycznia. Ekipą prowadzącą te rekolekcje byli: Julia i Zbyszek Dziubich, Krysia i Jarek Paszek, Małgorzata i Mariusz Turscy, Agnieszka i Krzysiek Radziszewscy oraz o. Grzegorz Ginter SJ.

A kolejne rekolekcje dla małżeństw w naszym ośrodku odbędą się w dniach 6-8 kwietnia. Zapisy przez naszą stronę od 6 lutego. Zapraszamy.

Narodzenie

Mógł pojawić się w Jerozolimie w wieku 30 lat. Mógł spektakularnie z-nieba-stąpić. Było tyle możliwości.

Ale nie. Mama, narodzenie, dzieciństwo, nauka słów i kroków, codzienność, wszystko takie zwykłe. Może trochę też po to, żebyśmy nigdy nie czuli się samotni w naszej codzienności.

Wszystkim Wam życzymy dużo bliskości w te Święta!