Odznaczenie dla animatorów naszego ośrodka

W dniu 11 stycznia 2014 r. miało miejsce wręczenie odznaczeń Pro Ecclesia et Populo (Dla Kościoła i Narodu). Wśród odznaczonych znaleźli się animatorzy naszego ośrodka, Iwona i Krzysztof Dolewa, którzy zostali wyróżnieni „za propagowanie dialogu prowadzącego do spotkania męża i żony oraz umacnianie ich więzi z Bogiem. Za zaangażowanie w organizację rekolekcji dla małżeństw. Za serce i pracę włożone w prowadzenie kursów przygotowujących narzeczonych do sakramentu małżeństwa w formie Wieczorów dla Zakochanych i Rekolekcji dla Narzeczonych”.

2 komentarze

 • Irenka i Jerzy Grzybowscy

  01/29/2014 at 08:35

  Iwonko i Krzysiu,

  W miniony weekend mieliśmy rekolekcje dla Animatorów Ośrodka Warszawskiego. Myślą przewodnią tych rekolekcji były słowa Pana Jezusa „Wy jesteście solą ziemi” . Kiedy przeczytaliśmy o Waszym wyróżnieniu, od razu skojarzyło nam się, ze i Wy jesteście wśród Animatorów Spotkań Małżeńskich, do których to przesłanie Pana Jezusa jest skierowane. To właśnie dlatego otrzymaliście to odznaczenie. Dlatego szczególnie je Wam dedykujemy wraz z całym kontekstem słów następnych: „Wy jesteście światłem świata”. Gratulujemy Wam serdecznie i życzymy: „…niech świeci Wasze światło, aby ludzie widzieli dobre czyny w Was i chwalili Ojca, który jest w niebie”.

  Pozdrawiamy serdecznie
  Irenka i Jerzy Grzybowscy

 • Violka i Marek "Barszcze"

  01/30/2014 at 01:29

  Drodzy Odznaczeni!
  Cieszymy się i gratulujemy! To niezwykłe docenienie Waszego zaangażowania. Czasem, tak po ludzku, potrzebujemy zauważenia tego, w co się angażujemy całym sercem.
  Nie z pychy. Lecz by było to jak nowy „wiatr w skrzydła”. I tego Wam życzymy:
  by to odznaczenie umocniło Was w „dobrych zawodach, w których wystąpiliście”
  (jak pisze św. Paweł).
  Ciepło i serdecznie pozdrawiamy Was i cały Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Gdyni.
  Viola i Marek Barszczewscy

Post a Comment