Zgłoszenie na Rekolekcje Podstawowe dla Małżeństw online

Rekrutacja została już zakończona!

WARTO PRZECZYTAĆ TEKST PONIŻEJ!!!

Serdecznie zapraszamy Was do przeżycia rekolekcji dla małżonków w formie on-line. Mimo że różnią się one od stacjonarnych, nie warto odkładać decyzji o ich przeżyciu na później. Małżeństwo może podczas ich trwania przeżyć świeżość wzajemnych uczuć, odnowić lub odkryć na nowo swoją jedność. Małżeństwo, które przeżyło weekend jest też na ogół zdolne do rozwiązywania konfliktów. Program jest tak ułożony, że pozwala każdej parze spojrzeć na własne życie w duchu miłości.

Wybrane świadectwa uczestników, którzy przeżyli Rekolekcje Podstawowe dla Małżeństw: https://www.spotkaniagdynia.pl/swiadectwa/

Rekolekcje dla małżeństw mają na celu pogłębianie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym zrozumieniu się męża i żony oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś – w przypadku nieporozumień – pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami. Uczestnicy, którzy zdecydują się na taką formę udziału online muszą sobie zdawać sprawę, że od ich zaangażowania, otwarcia się na zaproponowaną metodę pracy, a także zorganizowania warunków (szczegółowo opisanych niżej), które pozwolą małżonkom dobrze przeżyć ten czas.

Dlatego, jeśli jesteście zdecydowani zaakceptować formę online, prosimy Was o wygospodarowanie sobie czasu
od piątku (16.04.2021, godz. 18:00) do Niedzieli (18.04.2021, około godz. 14:00).

W celu głębszego przeżycia rekolekcji w trybie online zalecamy, w miarę możliwości, zorganizowanie specjalnej przestrzeni, w której nikt nie będzie Wam przeszkadzał. Z doświadczeń użytkowników online wynika, że

  • warto zorganizować opiekę nad dziećmi tak, aby jak najwięcej czasu poświęcić swojemu małżeństwu,
  • przygotować wygodne miejsce do uczestniczenia w wideokonferencji,
  • zadbać o intymność miejsca w którym będziecie przez całe rekolekcje funkcjonować we dwoje, gdzie nikt Wam nie będzie przeszkadzał,
  • nie planować w ten weekend żadnych innych spraw,
  • przygotować sobie posiłki tak, aby w przerwie można było także trochę wypocząć.

Prosimy o rozważenie powyższych propozycji w taki sposób, abyście jak najwięcej mogli wynieść z tych rekolekcji.

Przed rekolekcjami przewidujemy czas na wcześniejsze połączenie organizacyjno-techniczne, które pozwoli Wam na zapoznanie się z używanym narzędziem do wideokonferencji, a także na wcześniejsze poznanie się.

Podczas rekolekcji będzie można skorzystać z indywidualnych rozmów z prowadzącymi (kapłanami oraz małżeństwami). Planujemy także organizację specjalnej Eucharystii Online (retransmisja z ICFD).

Po zapisaniu się na Rekolekcje Podstawowe dla Małżeństw w trybie Online za pomocą „formularza zapisów” będziemy się z Wami kontaktować telefonicznie, mailem itp.

Opłata organizacyjna wynosi 150 zł.

Przejdź do formularza zapisu na rekolekcje: Rekrutacja została zakończona